خرید RTX 3090 یا RTX 3080 تا سال ۲۰۲۱ ساده نخواهد بود

جزئیات

08/10/2020 09:04:04

مدیرعامل کمپانی انویدیا تایید کرد که خرید کارت گرافیک‌های جدید این کمپانی از جمله RTX 3090 و RTX 3080 تا آخر سال جاری میلادی کار آسانی نخواهد بود.

انتظار نداشته باشید که کارت گرافیک‌های RTX 3090 و RTX 3080 تا قبل از کریسمس به‌دستتان برسد مگر اینکه خیلی خوش‌شانس باشید. این موضوعی بود که Jensen Huang مدیرعامل کمپانی انویدیا در کنفرانس مطبوعاتی این شرکت مطرح کرد. Jensen Huang اعلام کرد که کمبود قطعات اولیه یا کم‌کاری انویدیا دلیل مشکلات به وجود آمده در فروش کارت گرافیک‌های جدید این کمپانی نیست بلکه استقبال باورنکردنی از کارت‌های RTX 3090 و RTX 3080 و حجم تقاضای بیش‌ازحد انتظار مردم برای خرید این کارت گرافیک‌ها دلیل مشکلات به وجود آمده در فروش غول‌های جدید این کمپانی است و انتظار می‌رود این مشکلات تا پایان سال جاری میلادی ادامه‌ داشته باشند.
کمپانی انویدیا سخت مشغول برطرف ‌کردن این مشکل و تامین تقاضای فروشگاه‌ها و مردم است اما به‌محض موجود شدن این کارت‌ها در وب‌سایت‌ها یا فروشگاه‌های معتبر، به‌سرعت خریداری می‌شوند و همین موضوع باعث شده است بسیاری از طرفداران برای داشتن شانس بیشتر در خرید کارت گرافیک‌های RTX 3090 و RTX 3080 از ربات‌ها استفاده ‌کنند. به گفته مدیرعامل انویدیا حتی اگر این کمپانی از تعداد دقیق متقاضیان کارت‌ گرافیک‌های جدید این کمپانی اطلاع داشته باشد بازهم تامین نیاز‌ طرفداران غیرممکن است. بااین‌حال کمپانی انویدیا تمام تلاش خودش را می‌کند تا نیاز بازار را در کمترین زمان ممکن تامین کند و هرچه زودتر این مشکلات برطرف شوند.

از طرفی تقاضا برای خرید کارت گرافیک RTX 3070 نیز بیش از حد انتظار انویدیا بوده است و همین موضوع باعث شده است عرضه این کارت گرافیک فوق‌العاده قوی و ارزان با تاخیر روبه‌رو شود. دلیل محبوبیت بیش از حد کارت گرافیک RTX 3070 قیمت کمتر و قدرت بیشتر آن نسبت به RTX 2080 Ti می‌باشد.


اخبار